Mõned vanemad postitused

13. september
Sain üleeile kokku kaasklubikas tsiisis’ega (Isetegijas eveliina) ja sai temaga mõnusasti lobiseda ning ühtlasi ka paar praktilist töökest pildile püüda


Tegemist siis linasest riidest kotikesega, millel väiksem sahtel sees. Mustriidee tuli üliheast raamatust “Täielik ja praktiline käsitöö entsüklopeedia” (on küll täielik minuarust – nii palju ideesid annab, et ma ei saa eriti seda raamatut uurida ). Natukene muutsin mustrit, kuna ei viitsinud nii täpselt järge ajada. Ja päike on ka omalooming. Paelaks on punutud 3 lõngajuppi palmikuks ja õmmeldud koti külge, tutid lisasin samamoodi nagu mütsidele tutte tehakse .

Koti mõte oli algul selles, et saaks rattaga sõites kuhugi telefoni ja id-kaardi panna. Kott tuli aga nii lahe välja, et sellega juba nii mõneski kohas käinud .

Ühe kotikesega sain siin paar päeva tagasi veel maha- Nimelt on pidevalt häda, et osadel pükstel pole taskuid ja kui kampsunil neid ka pole, siis pole telefoni mujal hoida kui kaelas. Telefon kaelas on aga kampsuni all inetu ja kampsuni peal üsna põrkav . Seepärast saigi tehtud selline mobiilikott. Vööle kinnitud ammulagunenud moblakoti klambriga, klapp sulgub nööbiga. Paar korda olen seda koolis ka kasutanud ja päris mugav on .
Õpetus on omalooming: tegin tööproovi, mõõtsin telefoni, arvutasin silmuste arvu ja kudusin .
Lõngaks kahekordne Novita Helen, vardad 5,5 mm.

Juba suve alguses sai tellimusena tehtud selline vahva kotike.
Pilt oli tegelikult arvutis juba ammu, kuid miskipärast polnud ma vastavasisulist postitust siia teinud
Lõngaks Drops Muskat – 100% merseeritud egiptuse puuvill (50g/100m), heegelnõel 3,5mm. Õpetus asub Garnstudio lehel

Selle Notsu üle olen ma ülimalt õnnelik, sest ta läks lohutuseks ühele pisikesele tüdrukule, kelle kallis kaisupõrsas tulle jäi . Õnneks võeti Notsu omaks ja pandi talle nimeks Põssa .
Lõngaks jäägid Novita Helenist, Steinbach Wolle Jumbost ja Red Heartist, kokku umbes 150g, heegelnõel 3,5mm. Õpetuseks kellegi toreda inimese käest saadud eestikeelne juhend .

Üks väga vana pildivõlg… Tegemist ämmakandidaadile sünnipäevaks tehtud pluusiga, kuid kahjuks ei istunud see hästi ning lõpuks sa selle mu ema endale . Õpetus on võetud Garnstudio lehelt. Kududa oli seda päris mõnus, kuid tüütu, sest lõng oli peenike ja silmuseid palju (viimastel ringidel kõvasti üle tuhande!)
Lõngaks Katia Luna (50g/160m), vardad 2,5mm ringvardad (õpetuses öeldud, et 60cm piisavad, kuid tegelikkuses olid ka 80cm pea-aegu lühikesed).

6. september

Rõõmuga teatan, et baka viimane aasta on alanud ja esimene nädal on edukalt üle elatud .

Kurb uudis on ka: nimelt olen ma terve suvi digikata olnud ja seega pole mul võimalik seda blogi siin uuendada . Ei oska ka ennustada, millal mõni töö kuskil kellegi objektiivi ette satub

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *