Haapsalu salli raamat

Piinlikkusega tuleb tunnistada, et nii palju raha mul tõesti polnud, et seda imelist raamatut omale soetada ning seega sai laenatud sõbrannalt raamat, see sisse skännitud ning siis nokitsema hakatud.
Kõigepealt tuli teha pildifailid pdf’iks ja siis paberile must-valgelt kirja pandud, millised lehed peavad olema ühel paberil, et raamat oleks A5 formaadis.
See kirja pandud, hakkas pihta korralik nokitsemine – raamatu printimine kahe lehe kaupa.
Ka see ülesanne sai edukalt täidetud, ainult paaris kohas läks järjekord segamini, kuid tegelikult ei paista see üldse välja.
Edasi köitsin lehed kokku ning meisterdasin kaaned.
Tulemus tuli selline:

Kaua tehtud, kaunikene

nii nad väidavad. ei tea, kas see alati tõele vastab, aga selle pluusiga olen ma lõppkokkuvõttes rahul, mis siis, et seda üle aasta vahelduva eduga tegin.

Muster on pärit raamatust “Õhkõrnad heegeldised” lk 58. Paraku oli seal kirjas, et kõik kahandused peaks tegema esimese 5 cm jooksul ning see polnud kohe üldse mitte loogiline – seega sai kahandused lõike järgi täpselt välja arvutatud ning lõpptulemus sobis kingisaajale nagu valatult. Pilt sellest tuleb kunagi hiljem.
Lõngaks Merino Superfine by filatura cervinia (100% meriinovilla, 50g/158m)
Vardad: 3,5mm
Heegelnõel: samuti 3,5mm

Tähelepanu-valmis olla-start!

Ja ta algaski! Ja mina kirjutan sellest alles nüüd, kuigi start anti juba 13.02 kell 3.55. Algas käsitööolümpia koos Vancouveri taliolümpiamängudega.

Alguses oli plaanis kududa Garnstudio Eskimo lõngast vanaemale kaunis palmikutega kampsun, kuid norrakad oma uimasuses ei suutnud nii kiired olla ja seega pole lõng veel Eestisse jõudnud.

Tuli siis kiirelt ümber orienteeruda ning uueks tööks sai elu esimene Haapsalu sall mustriks Sofia kiri.
Kuna nädalavahetus oli mul õnn veeta Soomes, siis ma tegelikult ei arvanudki, et ma nende päevade jooksul eriti kudumisega tegelen.
Laupäeval suutsin nii palju teha, et lõin 129 silma ära ja siis murdis uni mind maha ja sinnapaika sall tolleks hetkeks jäigi. Sai ju päeval päris mitu kilomeetrit mere peal uiskudega läbitud.
Pühapäev oli samuti tegus – käisime jälle uisutamas, aga kuna kannikas, põlv jm kohad protesteerisid, siis sai sõidetud laupäevaga võrreldes lausa poole vähem…
Igatahes sai sall uuesti kätte võetud alles laevas ja kootud sai ripsiread ning 5 rida mustrit. Oi, kuidas ma esimeste nuppudega vaeva nägin – käsi ei osanud ju neid alguses piisavalt lõdvalt teha.
Nüüd on näpud juba veidi kogenumad ja järgmised nupud tulevad juba kergemini.