Ka topsikud tahavad ilusad olla

Vanavanaemal oli sünnipäev tulemas … pea oli tühi Siis aga käisin külas ja nägin kergelt jõledat topsikut, kus tal kõik kõige vajalikum sees olid (küüneviil, prillid, jne). Sellest sündis ka idee, et see tops vajab HÄDASTI kaunist ümbrist. Pärast mõningast arutelu vanaemaga leidsime sobivad värvid ning veel jõle tops rändas minuga koju kaasa.
Siis jõudis kätte 20. oktoober 2009 ja mu kallil vanavanaemal oli 96. sünnipäev (tehke järgi või makske kinni ning endine jõle topsike jõudis tema juurde tagasi juba täitsa kaunina. Kõik asjad sai kenasti oma kohale tagasi ja topsike sobis nagu valatult oma endisele kohale

Kootud kott


Kunagi ammu ütles vanaema, et tahab endale kootud kotti. Suure otsimise peale sai välja valitud selline kott.
Kuna lõng oli oluliselt peenem, siis sai mustrit veidi muudetud. Koti tagumine pool on lihtsalt parempidises koes Kotil on see tumerohelisest velvetist vooder ning peal lukk.
Lõng: Hit Color nr 315 (100% polüakrüül; 50g/135m) – 3-kordselt, kokku umbes 350g (sang on kahekordse lõngaga)
Vardad: 3,5mm

Elas kord lammas

Tema ülesandeks oli olla kaelapadjaks minu vanaemale. Kuna ta on aga nii palavalt armastatud ja oma töös ülimalt edukas, hakkas ta vaikselt väsima ja vananema . Siis palus vanema oma lapselapsel kallile lambale soe vest selga teha. Nii saigi lammas endale vesti .
Nüüd on lambal hea ja soe ning ta saab oma tänuväärset tööd veel kaua jätkata

Lõng: katia flama nr 9602 (50%villa, 50%akrüüli; 50g/90m) – kulus umbes 100g
Vardad: 5mm sukavardad ja 5,5mm ringvardad.
Muster: omalooming.

Hiljuti selgus, et sellel lambal on üks hea ja vähemalt sama tubli sõber, kes samuti vesti vajab Sõber saab vesti Novita uuest lõngast Puro Revontulet .

Hello Kitty märkmik


Noorel sugulasel tulemas sünnipäev ja salainfo vihjas HK’le. seega sai tehtud selline märkmik .
Märkmik on ise kokku õmmeldud. Sisuks roosa printeripaber, millele prinditud peale jooned ja pisike HK pildike alla paremasse nurka. Pealmine pilt on suurema pildi järgi juppidest kokku kleebitud ja piirjooned markeriga üle tehtud.
Märkmiku suurus A5

Mulle meeldivad oranžid kassid


Eriti meeldivad mulle oranžid nõelvilditud kassid … kohe väga, sest see on minu kõige esimese nõelvilditud kass (loe: töö) .
Varem teiste töid vaadates ja õpetusi lugedes tundus asi ikka vääääga müstiline, kuid kui poes ajakirja nägin, siis teadsin, et PEAN selle kassi valmis meisterdama .
Kuna ma vene keelt ei mõhka, siis tegin piltide järgi ja tuli täitsa samasugune .
Villa kulus kokku täpselt 50g.
Kass on koos sabaga umbes 22cm kõrgune.

Öökullidele meeldivad päevikud…


… ehk kui kool algas otsisin ma ennast halliks, et normaalset päevikut leida … lõpuks ma ta ka leidsin, siiski oli tal väike (ilu)viga. Nimelt olid tal plastikust pehmed ja läbipaistvad kaaned . Ei jäänudki muud üle, kui ise uued kaaned teha
Kõigepealt mõõtsin välja õige suurusega tüki musta riiet, traageldasin külge harutatava kanvaa ja hakkasin tikkima . Kui pilt oli valmis, sikutasin kanvaa välja ning formuleerisin pildi kaanteks. Tagumine kaas on lihtsalt must kangas.
Ümbrised on kaante külge õmmeldud, seega saab neid korduvalt kasutada .

Elagu pakivahetused

18. oktoober
Kes teab, kust aega saab osta, siis palun andke mulle ka teada

Ma ei tea, kas ma olen hulluks läinud, või midagi muud . Igatahes osalen ma tänase seisuga KOLMES ! jõulupakivahetuses .
Kaks neist toimuvad Pereklubis: moti korraldatud ja minu korraldatud loos isetehtud asjadega. Täna lisandus ka Isetegijas imetore TKV projekt:

Minu esimene Teeme Koos Vahetuse projekt – ootan põnevusega .

Digikapuudus on ikka hirmus asi : vahepeal on valminud Tikkimismaratoni alla kuuluv tikitud pilt päeviku kaantele ja lisaks veel soooooooeeeee kraesall (millel küll nööbid veel puudu).

Mõned vanemad postitused

13. september
Sain üleeile kokku kaasklubikas tsiisis’ega (Isetegijas eveliina) ja sai temaga mõnusasti lobiseda ning ühtlasi ka paar praktilist töökest pildile püüda


Tegemist siis linasest riidest kotikesega, millel väiksem sahtel sees. Mustriidee tuli üliheast raamatust “Täielik ja praktiline käsitöö entsüklopeedia” (on küll täielik minuarust – nii palju ideesid annab, et ma ei saa eriti seda raamatut uurida ). Natukene muutsin mustrit, kuna ei viitsinud nii täpselt järge ajada. Ja päike on ka omalooming. Paelaks on punutud 3 lõngajuppi palmikuks ja õmmeldud koti külge, tutid lisasin samamoodi nagu mütsidele tutte tehakse .

Koti mõte oli algul selles, et saaks rattaga sõites kuhugi telefoni ja id-kaardi panna. Kott tuli aga nii lahe välja, et sellega juba nii mõneski kohas käinud .

Ühe kotikesega sain siin paar päeva tagasi veel maha- Nimelt on pidevalt häda, et osadel pükstel pole taskuid ja kui kampsunil neid ka pole, siis pole telefoni mujal hoida kui kaelas. Telefon kaelas on aga kampsuni all inetu ja kampsuni peal üsna põrkav . Seepärast saigi tehtud selline mobiilikott. Vööle kinnitud ammulagunenud moblakoti klambriga, klapp sulgub nööbiga. Paar korda olen seda koolis ka kasutanud ja päris mugav on .
Õpetus on omalooming: tegin tööproovi, mõõtsin telefoni, arvutasin silmuste arvu ja kudusin .
Lõngaks kahekordne Novita Helen, vardad 5,5 mm.

Juba suve alguses sai tellimusena tehtud selline vahva kotike.
Pilt oli tegelikult arvutis juba ammu, kuid miskipärast polnud ma vastavasisulist postitust siia teinud
Lõngaks Drops Muskat – 100% merseeritud egiptuse puuvill (50g/100m), heegelnõel 3,5mm. Õpetus asub Garnstudio lehel

Selle Notsu üle olen ma ülimalt õnnelik, sest ta läks lohutuseks ühele pisikesele tüdrukule, kelle kallis kaisupõrsas tulle jäi . Õnneks võeti Notsu omaks ja pandi talle nimeks Põssa .
Lõngaks jäägid Novita Helenist, Steinbach Wolle Jumbost ja Red Heartist, kokku umbes 150g, heegelnõel 3,5mm. Õpetuseks kellegi toreda inimese käest saadud eestikeelne juhend .

Üks väga vana pildivõlg… Tegemist ämmakandidaadile sünnipäevaks tehtud pluusiga, kuid kahjuks ei istunud see hästi ning lõpuks sa selle mu ema endale . Õpetus on võetud Garnstudio lehelt. Kududa oli seda päris mõnus, kuid tüütu, sest lõng oli peenike ja silmuseid palju (viimastel ringidel kõvasti üle tuhande!)
Lõngaks Katia Luna (50g/160m), vardad 2,5mm ringvardad (õpetuses öeldud, et 60cm piisavad, kuid tegelikkuses olid ka 80cm pea-aegu lühikesed).

6. september

Rõõmuga teatan, et baka viimane aasta on alanud ja esimene nädal on edukalt üle elatud .

Kurb uudis on ka: nimelt olen ma terve suvi digikata olnud ja seega pole mul võimalik seda blogi siin uuendada . Ei oska ka ennustada, millal mõni töö kuskil kellegi objektiivi ette satub

Hakkame siis Päriselt blogima

Viki blogist sain kinnitust, et WP blogi ON võimalik oma kodukale üles seada ja võtsingi selle lõpuks ette.
Lõppkokkuvõttes tekkis küsimus, et miks ma sellega varem hakkama ei saanud . Igatahes on ta nüüd üleval ja vaatab, äkki hakkab see mulle nii palju meeldima, et kolin kogu oma käsitööblogi siia ümber … mugavam oleks igatahes – ei peaks käsitsi arhiive koostama ja pidevalt ftp programmi piinama, et postitusi üles laadida