Jõuluvahetus 2012 / Gift swap 2012

Suure vedamisega sain pakisaajaks Maapiiga ja talle läks teele selline pakk: sallkrae (2x Drops Lima 4377, kulu 158g / 285.3m, varras 5mm) ja ise köidetud märkmik, mille kaaned kleepisin lõngavöödega üle. Lisaks muidugi kaart, kommikarp ja suur küünal.

*************

With great luck, I got to make a gift to someone I had hoped to do so for a long time. The package includes a neckwarmer (2x Drops Lima 4377, I used 158g / 285.3m, needles 5mm) and a notebook I bound myself and covered the covers with yarn bands. In addition, there is a card, a box of chocolate and a large candle.

Julekuler vol 1


Mõte jooksis kokku ja midagi taka ei oskagi kirjutada.
Panen siis natuke tehnilist juttu: kudusin 3,5 mm varrastega Red Heart Lisa lõngast. Kulus kokku umbes 50g. Pärast kasvatamist oli vardal 21 silmust.
Enne toppimist:

Pärast toppimist:

Kahanduste osa (ma kahandasin ühes kohas ja 3 korraga kokku):

My brain is not cooperating and nothing smart comes to mind. So I’ll just put down some technical talk: I knit it with 3,5mm needles and Red Heart Lisa. I used about 50g . After all the increases were done, I had 21 sts on one needle.

Muster on ise kombineeritud/The pattern is my own combination:

Kaminasokid/Fireplace socks


Panin ennast Soktoobrile kirja lootuses päris mitu paari valmis saada, aga paraku osutus, et minu sokisoolikas oli totaalselt umbes. Ja seda lausa lõpuni.
Vahepeal leidsin Sibulaplixi blogist natuke teistmoodi sokkide õpetuse.
Otsisin välja piisavalt paksu lõnga ja pmt viskasin sokid valmis. Natuke linnukese kirjasaamise tunne on küll, aga noh – linnuke sai kirja 😀
sokid
When I signed up for Soctober, I planned to finish several pairs, but alas! my sock-knitting mood was on vacation. Up to the very end.
Though I did find a pair of a little different socks which could be knit using rather thick yarn. It did feel a bit like ticking off, but, well, I did tick it off 😀

****************************
Lõng/yarn: Novita Fiesta 252 (100% akrüüli/acrylic; 100g/100m) – 200g
Vardad/needles: 6 mm

Algab kevad/And spring is here

Umbes pool tundi tagasi algas kevad ja igati paslik on just nüüd kirjutada Isetegija aastaprojekti tööst KEVAD.

Mul oli alguses plaanis kevade tööks võtta ammu seisva jaki, kuid hakates selle värve uurima, ilmnes, et Novita Fiesta värvid sobivad rohkem sügisesse ehk see mõte jäi pooleli.

Rohelistele ja roosadele toonidele mõteldes tundsin, kuidas aju krussi tõmbus ja ühtegi head mõtet ei tulnud.

Täna top’i kududes jäin järsku lõnga piidlema – tegemist ju sulaselgelt ROHELISE lõngaga (mis siis, et metallikniidiga) ja oligi probleem lahendatud.

Võib-olla lisan top’i juurde mõne kotikese või muu aksessuaari, kuid kohe väga palju kergem tunne on, kui tean, mis II etapi tööks on 🙂

About half an hour ago Spring started and this is the best time to write about the SPRING work which will be a part of Isetegija’s year project.

At first I planned to use a jacket in hibernation as the spring work but as I investigated the colours more closely it became evident that Novita Fiesta is more suitable as an Autumn project – and I buried the thought.

Thinking about the green and pink colours of the Spring project I felt my brain twist and curl and no good ideas revealed themselves.

Today, knitting a top, I suddenly gazed at the colour – it was GREEN (with some metallic thread in it) and the problem was solved 🙂

Maybe I will add a bag or some other accessory to the top but it really feels good to have an idea what to do as a Spring work.

Talveprojekt/Winter project

Taas kord kaua tehtud asjakene. Ravelryst vaatasin, et novembris olen alustanud sellega ja alles täna sai lõpetatud. Piltidega läks aega, kuid kätte ma nad sain ja paar minutit peale südaööd sai nad ka Isetegijasse üles laetud.

Again something that took a long time to complete. According to Ravelry, I started this shawl in November and only finished today. It took sometime to get the pictures, but I got them, did some editing and uploaded the best picture to Isetegija only a couple of minutes after midnight.


Mustrer Ravelryst/Pattern from Ravelry: Tree of Light. Kohandasin seda veidi, sest mulle ei meeldinud, et ühel küljel oli augurida puudu.Tegin originaali 11 mustrikorduse asemel ainult 7./Changed it a bit because I didn’t like that there was no line of holes on one side.Made only 7 repeats of pattern instead of 11 on the original.
Lõng/Yarn: Novita Rose Mohair (110g)
Vardad/Needles: 5,5mm
Mõõdud/Size: keskelt 78cm x servast 145cm/78cm from center x 145cm from edge.

Sall on mõeldud mulle olulisele inimesele kingituseks. Tegelikult eelmisel detsembril olnud sünnipäevaks juba. Aga kahjuks ei tulnud sellest midagi välja. Nüüd peab välja mõtlema, kas ma kannatan oodata järgmise detsembrini või kingin juba emadepäevaks. Viimasel juhul peab järgmiseks sünnipäevaks muidugi midagi uut välja mõtlema, aga asi see siis oma põhjatust mustrikogust midagi leida ei oleks.

The shawl is meant as a gift to a very important person. Actually it was meant for her birthday last December but this didn’t work out sadly. Now I have to decide whether I manage to wait until next December or make it a Mother’s Day present. In that case I have to figure out what to make for the next birthday but this shouldn’t be so hard considering I have an abondance of patterns.

Tähelepanu-valmis olla-start!

Ja ta algaski! Ja mina kirjutan sellest alles nüüd, kuigi start anti juba 13.02 kell 3.55. Algas käsitööolümpia koos Vancouveri taliolümpiamängudega.

Alguses oli plaanis kududa Garnstudio Eskimo lõngast vanaemale kaunis palmikutega kampsun, kuid norrakad oma uimasuses ei suutnud nii kiired olla ja seega pole lõng veel Eestisse jõudnud.

Tuli siis kiirelt ümber orienteeruda ning uueks tööks sai elu esimene Haapsalu sall mustriks Sofia kiri.
Kuna nädalavahetus oli mul õnn veeta Soomes, siis ma tegelikult ei arvanudki, et ma nende päevade jooksul eriti kudumisega tegelen.
Laupäeval suutsin nii palju teha, et lõin 129 silma ära ja siis murdis uni mind maha ja sinnapaika sall tolleks hetkeks jäigi. Sai ju päeval päris mitu kilomeetrit mere peal uiskudega läbitud.
Pühapäev oli samuti tegus – käisime jälle uisutamas, aga kuna kannikas, põlv jm kohad protesteerisid, siis sai sõidetud laupäevaga võrreldes lausa poole vähem…
Igatahes sai sall uuesti kätte võetud alles laevas ja kootud sai ripsiread ning 5 rida mustrit. Oi, kuidas ma esimeste nuppudega vaeva nägin – käsi ei osanud ju neid alguses piisavalt lõdvalt teha.
Nüüd on näpud juba veidi kogenumad ja järgmised nupud tulevad juba kergemini.

Sinine värvipakk

Natukene piinlik on, nii kaua on möödunud viimasest postitusest .
siin aga on nüüd lõpuks postitus Isetegija Jõuluteemalise värvipaki loosi raames mulle tehtud sinisest pakist

Pakis olid imekenad kõrvarõngad ja käevõru – tee või kõrvaaugud omale

Kenad jõuluehted pärlitest

Kaart, äärepitsiga köögirätik, heegeldatud kotike, mis sobib täpselt mu mobiilile ning küünal (küünlamaniakile)

Ning siis veel natuke töövahendeid – heegelniit ja helmed

Lisaks oli pakis 3 väikest šokolaadikest ja pakk pehmeid piparkooke, aga need ei seisnud nii kaua, et neid pildile oleks saanud püüda

Roheline päkapakk jõudis koju

Selleks korraks on minu poolt see mõnus jõuluprojekt lõppenud – täna sain ka oma sinise paki kätte, sellest aga hiljem.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada, vaid ikka sellest pakist, millega ma ühele toredale isetegijale jõulurõõmu sain valmistada

Loosi tahtel tegin paki Annyliis’ile ja tema jõuluvärviks oli roheline:

Ka mina olen seda jõulu TKV-d oodanud, juba kolmandat aastat
Minu jõulud on rohelised, nagu kõik ilus ja rahustav mu elus . Lisaks rohelisele kipuvad jõulud olema ka punased ja loodetavasti valgedki (paks kohev lumi, mis loob tõelise jõulutunde – „valged jõulud“ ).
Minu lemmik jõuluvärv on roheline

Sai siis mõte tööle pandud ja Isetegijasse ka nii kirjutatud:

aadress paar minutit peale Susa priva juba käes olen loosiga ülimalt rahul, olen selle inimese blogi ammu imetlemas käinud loodan, et suudan ikka vastata tema tasemele ideed tormavad suurel kiirusel läbi pea, vaja ainult kõige sobivamad kinni püüda

Mõtted kokku korjatud, sai pakk lõpuks selline:
JõulupakkPaljudel juba kohale jõudnud pakkidel vaatasin, et on palju ka teisi värve kasutatud, kuid mina otsustasin ajusid ragistada ja piirduda soovitud rohelisega. Nagu näha, see mul ka õnnestus, kuigi Eesti kaubandusvõrgus ei ole täielikult rohelises pakendis šokolaade müügil – sai siis valitud kõige rohelisem .
Kuna sobiva suurusega karbiks oli vaid üsna ebakaubandusliku välimusega kingakarp, sai kaubandust rünnatud, kena kuusemustriga roheline () paber leitud ja sellega karp hoolega üle kleebitud. Tulemuseks kena roheline kuuskedega jõulukarp, mis sobis imekenasti roheliste asjade peitmiseks
Omatehtud asjadest oli pakis veel:
Erinevate lumehelbemustritega tikitud järjehoidja. Pooled on erineva tikandiga, pärast kokku õmmeldud.
Selle plaadiga nägin ma ikka paaaalju vaeva. Ei ole üldse kerge valida 200+ laulust välja need 26 kõige paremat. Ja just nii, et oleks midagi traditsioonilist, midagi eestikeelset, midagi uut. Plaat sai lõpuks päris hea – selline, mida kannatab ka pärast kaubanduses käiku kuulata – väga ära leierdatud laule ma sinna ei pannud, neid kuuleb nagunii juba igast august
Ümbrise plaadil meisterdasin ise – veidi erinevat tooni rohelist pappi, liimi ja fantaasiat (tibake loogikat ka, kuidas see kõik õigesti kokku sobiks )
See kaart oli kõige esimene valminud asi sellesse pakki. Kohe värvi selgumisel meenus, et mul peaks kuskil üks roheline kaarditoorik alles olema – ja näe, oligi Kaardile sai lisaks tikitud rohelise sädeleva lõngaga lumehelves ja sisse kirjutatud pisike jõulusoov
Kotike on kootut kahekordsest lõngast, sisse pandud riidest kokku volditud ja õmmeldud lõhnakotike.
Lõhnakotti läks kaneelikoort, apelsinikoore tükke, veisi ingverit, nelki ja koriandrit. Kuna lõhn jäi nii veidi lahjaks, siis sai sisemise kotikese ühele poolele tilgutatud Harmony nimelist kaneelilõhnalist 100% eeterlikku õli, kotikese teisele poolele apelsini eeterlikku õli. Tulemuseks mõõõõnus jõululõhna pahvak karpi avades
Lisaks leidsid pakki tee roheline rull heegelniiti, millest algul oli plaanis mingi linik pakki teha; selleni ma aga ei jõudnud (ausalt, heegeldamine pole viimasel ajal mu eriline lemmik olnud ja seega oli paslik see ka pakki lisada.
Poodides kolades ja rohelisi “lisasid” otsides sattusin mini veneetsiaküünalde peale ja nagu imeväel leidsid kaks neist tee pakki.

Kiirel semestrilõpul läks nii, et pakk sai posti alles 15. detsember, et viimasel päeval aga õnneks Eesti Posti postiljonid ületasid ennast ja pakk jõudis kahe päevaga kohale

Annyliisi enda emotsioone saab lugeda siit
(seda ise lugedes oli ausalt selline tunne, et ma pean kõik aknad lahti tegema, sest rõõm tema rõõmust ei tahtnud tuppa ära mahtuda )

Suur aitäh Susa’le selle laheda projekti vedamise eest

Aardekasti projekt

Mõnda aega tagasi palus okkaline oma blogis välja sellise aardekasti projekti ning veidi aja pärast sain temalt ka priva palvega mõned loomakesed valmistada Mis küll saaks sellise laheda projekti vastu olla, kuigi nüüd on selgunud, et kahjuks oli huvi väga väike .
Sellegipoolest valmis minul 4 looma + kaasa panin ka igiammusest ajast kodus vedelenud heegeldatud lehma

Heegeldatud konn
Konnal on sees üllatusmuna topsike, mille sees omakorda kümmekond hernest. Nii on lastel ikka huvitav kolistada sellega

Heegeldatud ussike
Viiest pallikesest kokku heegeldatud ussike – parajalt pikk, et mõnusasti peas hoida

Heegeldatud lehm
Kunagi väga ammu ei-mäleta-enam-milleks heegeldatud lehm, kellel olemas nii saba, sarved kui isegi udar
Konna, ussikese ja lehma õpetused on pärit kristieskids’i lehelt

Heegeldatud draakon
Päris suur nikerdamine oli ja lõpuks isegi jõudis ära tüüdata selle heegeldamine. Aga kaua tehtud kaunikene ja valmis ta lõpuks ikka sai Värvid sai ka ära vahetatud – õpetuse rohelise ja kollase asemel sai kasutatud tumesinist ja veinipunast Draakoni õpetuse leiab siit

Kootud jänes
Kõige lemmikum kõige viimaseks Äärmiselt mõnus kudumine oli, väga kiiresti läks edasi. Ja äärmiselt nunnu tuli ka Õpetuse leiab siit. Samal lehel on ka nt äge kootud konn, mis ilmselt saab ükskord ka valmis tehtud

Esimese nelja lõngaks on Novita Helen, jänes on kootud kahekordsest naturaalvalgest Steinbach Wolle Jumbo

Elagu pakivahetused

18. oktoober
Kes teab, kust aega saab osta, siis palun andke mulle ka teada

Ma ei tea, kas ma olen hulluks läinud, või midagi muud . Igatahes osalen ma tänase seisuga KOLMES ! jõulupakivahetuses .
Kaks neist toimuvad Pereklubis: moti korraldatud ja minu korraldatud loos isetehtud asjadega. Täna lisandus ka Isetegijas imetore TKV projekt:

Minu esimene Teeme Koos Vahetuse projekt – ootan põnevusega .

Digikapuudus on ikka hirmus asi : vahepeal on valminud Tikkimismaratoni alla kuuluv tikitud pilt päeviku kaantele ja lisaks veel soooooooeeeee kraesall (millel küll nööbid veel puudu).